Büszkék vagyunk arra, hogy nyári kiállításunk az elmúlt évek legnagyobb herendi tárlata. A hagyományos porcelánok mellett megcsodálhatunk új formákat és új színeket, színárnyalatokat. A remekművek generációk felhalmozott tudásának bizonyítékai.
A vár tornyában megtekinthető kiállításunkon a Pécsen élő Szűcs Pál, nyugállományú rendőralezredes kastélymakettjeit mutatjuk be. Nyolc magyarországi épületet, illetve a bajorországi híres álomkastélyt, a Neuschwanstein kastélyt csodálhatjuk meg.
Születésének 135. évében vándorkiállítással emlékeznek a magyar szobrászat nemzetközileg is elismert alkotójára. Kisfaludi Strobl Zsigmond életművének válogatása három hónapig tekinthető meg a sárvári múzeum időszaki kiállításán.
A sárvári múzeum kiállítása az első olyan országos tárlat, amely egyszerre tíz magyar mester munkáját és családi iparművészeti örökségét egyesíti egy térben. A kiállításon megismerhetjük a bicska történetét, fejlődését, különféle szokásokat is.
Nádasdy Pál 1631-ben kiadott Áhítatos és buzgó imádságok című imádságoskönyve szerzőjével együtt kissé elfeledetté vált. A kiállítás a szerző munkájának nyomába ered, közben azonban a mára is kacsint. Meghitt találkozás egy főúrral.
Pajor András kiállítása egy négy évszázaddal ezelőtti európai utazás nyomába eredt. Akkor a betűk meséltek mindarról, amit az utazó látott. Ma a fotók párosai írják le az öreg földrész végleteit. Egy színes világ fekete-fehér lenyomatai kérdezik a nézőjét, vajon hány Európa létezik.
Az első világháború keleti frontját idézi fel a sárvári múzeum új időszaki kiállítása. Egy huszárfőhadnagy naplója és fényképfelvételei alapján elevenedik meg a lövészárkok világa. Korabeli tárgyak, köztük fegyverek, illetve dokumentumok is segítik az egy évszázaddal ezelőtti nehéz időszak felidézését.
1875-től a második világháború végéig a sárvári vár és a hozzá tartozó uradalom a bajor királyi család, a Wittelsbachok tulajdonában állt. 1945-ben elhagyták Sárvárt. A vár egyik sarkában azonban étkészleti és dísztárgyakat, festményeket rejtettek el. Az 1952-ben megtalált kincs eddig kevésbé ismert darabjait állítottuk ki.
Május 31-ig tekinthetők meg Gothard Jenő, egyedülálló tudományos felvételei. Az ELTE Gothard Asztrofizikai Obszervatórium vándorkiállítása a nemzetközi hírű csillagász 1882 és 1905 között készült megfigyeléseinek fényképes lenyomatát mutatja be.
Nem csak nagyszombaton és húsvétvasárnap, hanem húsvéthétfőn is várja minden kedves vendégét a Nádasdy Ferenc Múzeum. Ünnepeljük együtt a kereszténység legfontosabb eseményét! Hagyományos kézműves foglalkozásunkon hímes tojást díszíthetnek, előtérbe helyezve a népi motívumkincs használatát.
A tavalyi karácsonyhoz híven idén is vendégül láttuk a sárvári óvodásokat, cserébe szebbnél szebb karácsonyfadíszeket készítettek a múzeum fenyőfájára. A Vármelléki és a Szatmár utcai Óvoda mellett az idén jubiláló Csicsergő és Bocskai úti Óvoda lurkói látogattak el hozzánk több nap leforgása alatt.
Óvodások, iskolások és táncosok népesítik majd be a múzeumot az adventi időszakban. A tavaly elkezdett gyerekfoglalkozások és az adventhez kapcsolódó ünnepi programok folytatódnak, így érdemes a bejgli és a szaloncukor mellé a helyi értékeket nyújtó tárlatokat is felírni a karácsonyi kívánságlistára!
A Nádasdy Ferenc Múzeum dísztermében a zene világnapján, 2015. október 1-jén (csütörtökön) 18 órakor Pék Marianna, a Szombathelyi Művészeti Szakközépiskola tanára ad koncertet. A zene világnapján Bach, Schubert, Chopin és Debussy művek csendülnek fel. A koncertre a belépés díjtalan.
A jubileumi múzeumi éjszaka, a Lidércfény10 hagyományos jókedvvel és programokkal köszöntötte az új huszárkiállítást. Négy óra alatt több százan beszélgettek egy jót, együtt ütötték a ritmust a táncosokkal, hallgatták a Regős Együttest, a tárlatvezetéseket. Idén is érdemes volt ellátogatni hozzánk.
A huszárok jegyében készülődünk a Lidércfényre. 2015. augusztus 19-én, szerdán este 8 órától mindent megmutatunk, ami huszár. A tárlatvezetések mellett a restaurátori munka rejtelmeibe, a kiállítás titkaiba nyerhetnek betekintést vendégeink. Nem maradhat ki az emlékkészítés és a kantin sem.
Az elmúlt hétvégén közel ezren látogattak el a sárvári múzeumba. A nyári hónapokban általában naponta kétszázan nézik meg a történeti falak között Dunántúl egyik legnagyobb területű múzeumát. Az új huszár kiállítást egyre többen nézik meg és tesznek szívesen sétát a fegyvertártól a labirintusig, majd a toronyig.
A sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum a nyár első hónapjában, hétfő kivételével naponta 9 órától 17 óráig, júliusban és augusztusban pedig ismét hosszabbított nyitva tartással, 9 órától egészen 21 óráig várja majd minden kedves vendégét. Nálunk mindig garantált a felfrissülés a nyári kánikulában.
A Nádasdy Ferenc Múzeum a pünkösdi hosszú hétvégén, hétfő kivételével 9 órától 17 óráig látogatható. Állandó és időszaki kiállításokkal, vasárnap pedig családi programmal is várjuk minden kedves vendégünket. Töltsék el nálunk tartalmasan az ünnep délutánjait, szerezzenek élményeket a Nádasdy-vár több évszázados falai között!
1965-ben a Rába kilépett a medréből. Szentgotthárd, Körmend után Sárvár területének is egy részét elöntötte a hirtelen áradás. Házak kerültek víz alá, emberi életek kerültek veszélybe. A sárvári múzeum időszaki kiállítással emlékezik az eseményekre korabeli felvételek, dokumentumok és tárgyak segítségével.
A Nádasdy Ferenc Múzeum időszaki kiállítással emlékezik az 1965. évi sárvári árvíz elleni emberfeletti küzdelemre. Magánszemélyek fényképfelvételei, tárgyai, visszaemlékezései mellett a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság árvízi naplója, jelentései, valamint korabeli mentési eszközök segítik az események bemutatását.