Fotótár
A Nádasdy Ferenc Múzeum fotógyűjteménye 1957 óta dokumentálja Sárvár és környékének eseményeit, a város történetét, környezetének változásait. A gyűjtemény létrehozása a múzeum első főállású igazgatója, Nógrádi Géza nevéhez kötődik.
Nógrádi Géza, a néprajzi végzettségű, kiváló szervező már kinevezésekor felismerte, hogy a fénykép nemcsak családi pillanatokat őriz meg, hanem a múzeumi munka elengedhetetlen kelléke. Érdeklődésének megfelelően eleinte néprajzi tárgyú felvételeket készített, de hamarosan jelentősen kibővítette tárgykörét, mellyel egy olyan egyedülálló forrásgyűjtemény alapjait rakta le, melynek feldolgozása, használata és közkinccsé tétele a múzeum elengedhetetlen feladatai közé tartozik.
Nógrádi Géza korai halála, 1973 után munkatársa Novák Zsuzsa vette át a dokumentálás nehéz, állandó odafigyelést és jelenlétet megkövetelő feladatát. Fáradhatatlan munkájának eredményeként a múzeum fotógyűjteménye ma közel 50 ezer felvétellel rendelkezik, és nincs olyan városi esemény, melyhez nem kapcsolódik fénykép. Az eseményfotózáson kívül portréfotók, épületfotók, műtárgyfelvételek egészítik ki a gyűjteményt. Novák Zsuzsa nyugdíjba vonulása után a múzeum kénytelen volt fotógyűjteményének fejlesztését leállítani.
A gyűjtemény részét képezi a Sárváron a két világháború között fényképész műhelyt működtető Trinkl Mátyás üvegnegatívjai is. Elsősorban portréfotók állnak rendelkezésünkre, ami különösen fontos, hiszen a város és környékének lakosai fordultak meg a műhelyben, megörökített fotóik Sárvár személyes történetének feltárásához a legközvetlenebb forrást biztosítják. A személyek beazonosításában a múzeum számít a sárváriak önzetlen segítségére.